Література про бандуру та бандуристів

У цьому розділі книги, журнали, статті та інші матеріали, які мають відношення до бандурного мистецтва. Біографічні нариси, спогади, ессе, статті сучасних музикознавців. З часом сподіваємося опублікувати також всю підшивку журналу "Бандура", який впродовж більш ніж 20 років виходив друком у Північній Америці.

Журнал "Бандура" підшивка, всі випуски

Тут буде опис цього чудового журналу.

Журнал "Бандура" - все що стосується харківської бандури, київської бандури, бандуристів та капели бандуристів, музики для бандури

Тут буде опис цього чудового журналу. Журнал "Бандура" - все що стосується харківської бандури, київської бандури, бандуристів та капели бандуристів, музики для бандури.

Журнал "Бандура" - все що стосується харківської бандури, київської бандури, бандуристів та капели бандуристів, музики для бандури.

журнал "Бандура" завантажити у pdf, читати номер 63-64

Журнал Бандура №63-64 (Липень-Жовтень 1998 р.)

Журнал видавався у США до початку 2000х років, безкоштовно розповсюджувався в Україні та у зарубіжних осередках бандурництва. Містить статті, спогади про видатних діячів бандурного мистецтва, кобзарів, а також ноти.

Іван Скляр з харківською бандурою

Досить цікавий біографічний нарис про Івана Скляра - конструктора сучасної академічної бандури, музиканта і бандуриста.

Містить біографічні відомості, фото та документи, розповідає про творчий шлях Івана Скляра, його роботу над вдосконаленням та стандартизацією бандури.

Лента за лентою, повстанські пісні у супроводі бандури

Дуже рідкісна збірка повстанських та стрілецьких пісень у супроводі бандури, створена подвижником бандури у США - Романом Левицьким. В оригіналі ноти подано для мішаного хору, але звичайно, пісні можна виконувати і в один голос. Частина пісень становила репертуар Молодечої Капели Бандуристів ім. Гната Хоткевича (США). 

українські народні пісні для ансамблів бандуристів, ноти

У книзі зібрано українські народні пісні для ансамблів спваків-бандуристів радянської доби. Автор обробок - Володимир Лобко.

Серед композицій, які представлені у збірці: "Зеленая та ліщинонька", "По садочку ходжу", "Летить галка через балку", "Ой чи то кінь стоїть" та багато інших відомих народних пісень. 

The Bandura and Bandurists book download, Victor Mishalow

Книга створена на основі численних джерел та документів (під редакцією В.Мішалова) і розповідає коротку історію відомих українських бандуристів, торкається проблем походження кобзи та бандури, їх ідентифікації та етимології назв.

Багато ілюстроване видання. Книга англійською мовою. 

Наша пісня, козацькі пісні для бандури, ноти, перша збірка нот для бандури

Дуже рідкісне видання - перший друкований збірник українських народних дум і пісень для бандури, виданий в Празі в 1926 році.

Серед пісень є багато козацьких, зокрема "Ой на горі вогонь горить", яку виконує Г. Хоткевич у фільмі Назар Стодоля (цей уривок можна переглянути на сайті, ось тут.)

Слідом за пам'яттю. Спогади про Гната Хоткевича.

Спогади Галини Хоткевич про свого батька, Гната Мартиновича.  У листах Галина Хоткевич згадує подробиці із життя свого батька, які встигла запам'ятати у дитинстві, його творчий шлях, захоплення бандурою. Розповідає також про його учнів, зокрема про стосунки із керівником Полтавської Капели Володимиром Кабачком, про музичну та літературну діяльність. Будучи очевидцем трагічних подій у лютому 1938 року, Галина Хоткевич описує арешт свого батька і все, що довелося пережити його сім'ї після цього.